Development summit 2023

Pridané dňa: 20. 04. 2023

zdroj: www.asb.sk | Miro Pochyba

Nová stavebná legislatíva prinesie nové výzvy aj pre hlavné mesto. Ako sa mesto pripravuje na nové postupy a krátke zákonné lehoty? Zrýchli sa povoľovanie stavieb? Čo znamená verejný záujem z pohľadu právnika, urbanistu, ale aj odborníka zo samosprávy? Odpovede aj na tieto otázky prinieslo podujatie Development Summit, ktoré sa konalo 18. apríla 2023 v Bratislave.

Štvrtý ročník konferencie mal tri hlavné okruhy tém: nová stavebná legislatíva, perspektíva nájomného bývania a trh nehnuteľností.

Za náš úrad sa podujatia zúčastnila Slavomíra Salajová, externá poradkyňa pre oblasť stavebnej legislatívy, ktorá prítomných informovala o aktuálnych krokoch, príprave vyhlášok aj o tom, že rozsiahly tzv. zberný zákon k stavebnej legislatíve je v druhom čítaní v parlamente.

Ku dňu platnosti zákonov by mal mať informačný systém 1.0 plne elektronickú dátovú výmenu bez 3D modelu. K marcu 2026 by v informačnom systéme 2.0 mali byť všetky stavby a územie vrátane procesov SEA a EIA, v roku 2028 má byť informačný systém 3.0 plne funkčný s automatizovanými procesmi a BIM 7D," upresnila časový harmonogram informačného systému Salajová.

Nová stavebná legislatíva vstúpi do platnosti už budúci rok, v apríli 2024. Aj z tohto dôvodu sa na túto tému viedla po prezentácii živá diskusia, na ktorej dostali prítomní potrebné odpovede.

 

Fotogaléria z konferencie:

Zdieľať tento článok

Twitter   Facebook   LinkedIn